August 27

Digital Currency Group inwestuje 100 mln USD w kapitał górniczy i firmę doradczą Bitcoin

Firma inwestycyjna Cryptocurrency Digital Currency Group wleje 100 milionów dolarów do swojej nowo przejętej spółki zależnej Bitcoin górnictwo kapitał i usługi doradcze Odlewnia.

Wiadomość została ujawniona 27 sierpnia na wielu platformach, a prezes Digital Currency Group, Barry Silbert, ogłosił to na swoim osobistym profilu na Twitterze, ogłaszając jednocześnie, że grupa mogła stać się największym operatorem górniczym w Ameryce Północnej w następstwie przejęcia.

Odlewnia działa cicho od 2019 roku i zamierza zaoferować „wiedzę instytucjonalną, kapitał i znajomość rynku“ górnikom i producentom krypto walut. Firma będzie oferować trzy różne usługi dla ekosystemu górniczego, które obejmują zakup i finansowanie sprzętu, wydobycie i tyczenie, a także usługi doradcze i konsultingowe.

W komunikacie prasowym stwierdza się, że Foundry jest już jednym z największych operatorów górniczych Bitcoin w Ameryce, a także rozszerzyła finansowanie na inne operacje górnicze w wysokości dziesiątek milionów dolarów, aby nabyć sprzęt górniczy Bitcoin w 2020 roku.

Digital Currency Group jest również spółką dominującą Grayscale Investments, która ugruntowała swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie inwestycji w kryptocurrency i aktywów. Grayscale’s Bitcoin Trust jest obecnie wyceniany na ponad 3,5 mld USD.

Powrót do Wielkiej Ameryki Kryptońskiej
Jednym z głównych celów wskazanych przez różnych szefów firm zaangażowanych w tworzenie Odlewni jest zwiększenie śladu węglowego Ameryki.

Mike Colyer będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Odlewni i wniesie do niej wiele doświadczenia, które zdobywał jako były członek zarządu Blockchain i firmy AI Core Scientific. Colyer mówi, że firma ma nadzieję przyczynić się do bardziej zdecentralizowanego ekosystemu górniczego na całym świecie:

„Chcemy wzmocnić zdecentralizowaną infrastrukturę w nowej gospodarce cyfrowej, a nasza praca będzie wspierać rozwój i wzrost działalności górniczej – szczególnie w Ameryce Północnej. Jesteśmy firmą budowaną przez górników dla górników i współpracujemy z przedsiębiorcami, którzy podzielają naszą misję rozwoju przemysłu i tworzenia zdecentralizowanego ekosystemu górniczego“.

Silbert powtórzył uczucia Colyer, powtarzając, że Odlewnia będzie koncentrować się na budowaniu i wspieraniu rozwoju przemysłu wydobywczego i akwizycji kryptokurantów na Zachodzie.

„Naszą misją w DCG jest przyspieszenie rozwoju lepszego systemu finansowego. Cyfrowe wydobycie aktywów i akumulacja stanowią podstawę technologii łańcucha blokowego, która będzie napędzała ten postęp. Odlewnia wnosi krytyczne zasoby i wskazówki do istotnego działu przemysłu, a Mike Colyer i jego zespół posiadają wiedzę, wiarygodność i uczciwość, aby wspierać zmieniające się potrzeby górników i producentów“.

Producenci górniczy dążący do poszerzenia horyzontów

Producenci sprzętu górniczego również wydają się być champing na bit do rozszerzenia swoich linii dostaw na całym świecie, a w szczególności do Ameryki.

Jordan Chen, który jest dyrektorem operacyjnym Bitcoin producentów sprzętu górniczego MicroBT powiedział, że ekspansja firmy do Ameryki została napędzana przez jej partnerstwa z Digital Currency Group.

Bitmain podpisała również szereg umów na dostawę najnowszego sprzętu górniczego Bitcoin do firm amerykańskich w 2020 roku. Bitmain’s Global Sales and Marketing Director of Antminer Su Ke powiedział, że Odlewnia odegrała kluczową rolę w ułatwianiu sprzedaży sprzętu dla firm amerykańskich:

„Dzięki pracy Odlewni i wsparciu finansowemu naszych klientów końcowych, udało nam się w tym roku wysłać znaczną liczbę maszyn do USA. Usługi odlewni na poziomie instytucjonalnym dla firm północnoamerykańskich oraz doświadczenie jej zespołu odegrały kluczową rolę w osiągnięciu tego celu“.Copyright 2018. All rights reserved.

Veröffentlicht27. August 2020 von admin in Kategorie "Herausforderung